0312 447 43 99 uvcd@uvcd.org.tr

Kongreye Davet

Sayın rektörlerim, sayın dekanlarım, sayın dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, sayın hocalarım, değerli ağabeylerim ve sevgili  kardeşlerim,

Bu sene 19. Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi, 10. Fleboloji Kongresi’nde Kıbrıs, Girne’de 26-29 Ekim tarihlerinde buluşuyor olacağız.  

Yine bir çok yenilikle dolu bu kongremiz için zengin bir bilimsel program hazırlamaya çalıştık.

Bu sene, yine bir önceki kongrede olduğu gibi, yara bakım kursları kongremizin ilgi odaklarından biri olmaya devam edecek. Yurtdışından konularında gerçekten engin tecrübeye sahip bir çok isim bu toplantı için gelecekler.

Programa bakıldığı zaman, yaklaşık 2 senedir ülkenin hemen hemen her şehrine gitmeye çalışarak burada gerçekleştirdiğimiz toplantılarda inceleme yaparak tespit ettiğimiz özellikle daha önce kongrelerde görev almamış genç meslektaşlarımıza tecrübelerini aktarmaları için, platformlar yaratmaya çalıştığımızı fark edeceksiniz.

Damar hastalıklarının medikal tedavisi, konvansiyonel açık cerrahi, endovasküler işlemler, kronik tromboembolik pulmoner hipertansiyonun medikal ve cerrahi tedavisi bütün yönleri ile mikrosirkülasyon, ve yara bakımının püf noktaları başta olmak üzere kalp ve damar cerrahisi camiasının temel ilgi alanları kongremizin temel noktalarını oluşturmaktadır.

Bu amaçla, dünyada bu konularda söz sahibi, yurtdışından davet ettiğimiz değerli hocalarımızın yanı sıra, ülkemizde de alanında öncü ve hep savunduğumuz multidisipliner yaklaşıma uygun şekilde ulusal bazda birlikte hareket ettiğimiz ve toplantımızı onurlandıracak olan Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Endokrinoloji, Romatoloji, Radyoloji branşı hocalarımıza da teşekkürü bir borç biliriz.

Toplantımıza verdikleri destek sebebi ile başta Türk Kalp ve Damar Cerrahisi derneği olmak üzere tüm dost ve kardeş derneklere teşekkür ediyoruz

Bu kongrenin bu kadar zengin içerik ile yapılabilmesini mümkün kılan bütün sponsorlara teşekkür ediyoruz. 104 birim stand, 1600 kayıt, ve bu sene verilen rekor sayıda burs ile bir çok meslektaşımız ve hemşiremizi Kıbrıs’ta bir araya geleceğiz. Güzel Kıbrıs’ta bize ev sahipliği yapacak dostlarımıza sonsuz teşekkürler.

Geçen kongremizden bu yana kaybettiğimiz meslektaşlarımız da oldu. Camiamızın duayenlerinden Kemal Beyazıt, İlhan Paşaoğlu ve Oğuz Taşdemir hocalarımız vefat ettiler. Tüm camiamızın başı sağ olsun.

Bu sene, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kurmuş olduğu cumhuriyetimizin  96.yıldönümü. Ne mutlu bize ki, onun kurduğu cumhuriyette, onun ilkelerine bağlı olarak hastalarımıza yardımcı olmaya ve öğrendiklerimizi sonraki nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile Atatürk’ümüzün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.

Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi Derneği yönetim kurulu adına hepinize saygı ve hürmetlerimi sunuyor, ve iyi bir kongre geçirmenizi diliyorum. 

 

Tankut AKAY

Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi Derneği Başkanı

Bu sene 19. Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi, 10. Fleboloji Kongresi’nde Kıbrıs, Girne’de 26-29 Ekim tarihlerinde buluşuyor olacağız.  
Devamını Oku...

İLETİŞİMDE KAL

İletişim Bilgilerimiz