0312 447 43 99 uvcd@uvcd.org.tr

Teşekkür

Değerli Üyelerimiz,

 

  1. Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi, 10. Fleboloji Kongresi’ni Kıbrıs, Girne’de 26-29 Ekim tarihlerinde başarıyla gerçekleştirdik.

 

Damar hastalıklarının medikal tedavisi, konvansiyonel açık cerrahi, endovasküler işlemler, kronik tromboembolik pulmoner hipertansiyonun medikal ve cerrahi tedavisi bütün yönleri ile mikrosirkülasyon, ve yara bakımının püf noktaları başta olmak üzere kalp ve damar cerrahisi camiasının temel ilgi alanları kongremizin temel noktalarını oluşturdu. Yurtdışından konularında engin tecrübeye sahip bir çok isim bu toplantı için bizimle birlikte oldu.

Dünyada bu konularda söz sahibi, yurtdışından davet ettiğimiz değerli hocalarımızın yanı sıra, ülkemizde de alanında öncü ve hep savunduğumuz multidisipliner yaklaşıma uygun şekilde ulusal bazda birlikte hareket ettiğimiz ve toplantımızı onurlandıran Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Endokrinoloji, Romatoloji, Radyoloji branşı hocalarımıza da teşekkürü bir borç biliriz.

Toplantımıza verdikleri destek sebebi ile başta Türk Kalp ve Damar Cerrahisi derneği olmak üzere tüm dost ve kardeş derneklere teşekkür ediyoruz.

Yaklaşık 2 senedir ülkenin hemen hemen her şehrine gitmeye çalışarak burada gerçekleştirdiğimiz toplantılarda inceleme yaparak tespit ettiğimiz özellikle daha önce kongrelerde görev almamış genç meslektaşlarımıza tecrübelerini aktarmaları için, platformlar yaratmaya çalıştık. Kongre boyunca sizlerden bu konuda gördüğümüz destek bize önümüzdeki dönemde daha da fazla şehirde toplantı gerçekleştirme yönünde güç verdi.

Bu kongrenin bu kadar zengin içerik ile yapılabilmesini rekor sayıda stand alarak ve uydu sempozyumlar düzenleyerek mümkün kılan bütün sponsorlara teşekkür ediyoruz. Yine bu sene verilen rekor sayıda burs ile bir çok meslektaşımızı ve hemşiremizi Kıbrıs’ta bir araya getirdik. Güzel Kıbrıs’ta bize ev sahipliği yapan dostlarımıza sonsuz teşekkürler.

Bu sene, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kurmuş olduğu cumhuriyetimizin 96.yıldönümü. Ne mutlu bize ki, onun kurduğu cumhuriyette, onun ilkelerine bağlı olarak hastalarımıza yardımcı olmaya ve öğrendiklerimizi sonraki nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Bu vesile ile Atatürk’ümüzün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz. Kongremizde de 29 Ekim Cumhuriyet Balomuzda bu ruhla coşku dolu bir kutlama yaptık.

Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi Derneği yönetim kurulu adına hepinize saygı ve hürmetlerimi sunuyor, ve iyi ve faydalı bir kongre geçirmiş olmanızı diliyorum.

 

Tankut AKAY

Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi Derneği Başkanı

19. Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi, 10. Fleboloji Kongresi’ni Kıbrıs, Girne’de 26-29 Ekim tarihlerinde başarıyla gerçekleştirdik.
Devamını Oku...

STAY IN CONNECT