0312 447 43 99 uvcd@uvcd.org.tr

Vascular Academy, 1.Dönem toplantısı 25-26 Ocak 2020 Medtronic Inovasyon Merkezi İstanbul

Değerli Üyemiz,

Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi Derneği ve Medtronic olarak, değer bazlı, yeni tekniklere entegre bir sağlık hizmeti anlayışına katkı sunmayı hedefliyoruz.

“Birlikte, daha ileriye” parolasıyla birlikte çıktığımız bu yolda, Vascular Academy programı ile vasküler hastalıklar alanında, doğru terapinin doğru zamanda doğru şekilde uygulanabilmesi için, tıbbın son teknolojik olanaklarını ulaştırmak, farklı yaklaşımları sunmak ve hekimlerimizin tüm eğitim süreçlerinde destekçisi olmayı hedefliyoruz. Vascular Academy, özellikle uygulamalı becerilerin geliştirilmesi, bilgi birikimin aktarımı, aort, periferik vasküler ve venöz terapi alanlarına dair deneyimlerin paylaşılması ve geliştirilmiş operasyonel süreçlerin tatbik edilmesiyle, hekimlerimizin sağlık hizmetine dair ihtiyaç duyduğu hususlara odaklanmaktadır.

VascularAcademy Programı, uzman hekimlerimizin katılımıyla 3 aşamalı bir eğitim sürecini kapsıyor. İlk aşama, alanında deneyimli hekimlerle aort, periferik vasküler ve venöz terapi alanlarında temel teorik eğitimi kapsamaktadır. İkinci aşama, ileri düzey terapi eğitimlerini içermektedir. İlk iki aşama Medtronic Inovasyon Merkezinde gerçekleşecek olup, simülasyon eğitimleriyle program desteklenecektir. Üçüncü aşamada, katılımcılar, 3 farklı lokasyonda canlı vakalara katılıp, gözlem yapabileceklerdir. Her bir aşama sonrasında değerlendirmeler gerçekleştirilecektir. 3 aşama sonrasında katılımcılar, Vascular Academy sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Derneğimiz tarafından gerçekleştirilecek genel değerlendirme sonucuna göre olumlu değerlendirilen katılımcılar, derneğimiz tarafından Medtronic Inovasyon Merkezi’nde düzenlenecek European Board Sertifika Sınavı Hazırlık Eğitimine katılma hakkına sahip olacaklardır.

Vascular Academy programı her 3 ayda 1 gerçekleştirilecek olup, vasküler hastalıklarda deneyimini arttırmak isteyen uzmanlarımızdan oluşan 30 kişilik gruplar şeklinde yürütülecektir.

Böylece alanında uzman hekimlerimizi bir araya getirerek,vasküler hastalıklarda yaşanan son gelişmelerin aktarılması, yeni teknolojilerin tanıtılması ve sağlık hizmetine dair farklı yaklaşımları alanında uzman hekimlerle buluşturmuş olacağız. Bu sayede hekimlerimizin sosyal ve profesyonel bağlantılarının güçlenmesi, uluslararası platformlarda yer alması, kişisel gelişim olanaklarının artması ve mesleki vasıflarının güçlenmesi programımızın en temel hedefidir.

ULUSAL VASKÜLER VE ENDOVASKÜLER CERRAHİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

19. Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi, 10. Fleboloji Kongresi’ni Kıbrıs, Girne’de 26-29 Ekim tarihlerinde başarıyla gerçekleştirdik.
Devamını Oku...

İLETİŞİMDE KAL

İletişim Bilgilerimiz